Jsem živáNejsem nikdo, ale JSEM

Narodila jsem se do špatného světa

Publikováno 19.02.2020 v 22:04 v kategorii Mé sobecké já, přečteno: 26x

Je hrozně zvláštní o tom psát. Budu znít jako totální blázen a šílenec, ale celý svůj život mám pocit, že jsem se narodila do špatného světa. Ne pouze generace, ale celého světa.
Četla jsem příběhy lidí, kteří mají pocit, že se narodili do chybné historické éry. Přáli by si žít v 70. či 50. letech nebo v 18. století. Jenže já měla už od dětství pocit, že jsem ve špatném světě. Že sem prostě nepatřím. Nejde o dnešní životní filosofii, ani o lidi či o technologie. Jde o celý tenhle zas*aný svět s jeho zeměmi, národy i historií. 
Myslím, že tu musí být nějaký paralelní vesmír, ze kterého jsem vypadla. Můj svět přece nemůže být tak šedý a tak...normální. Já tomu prostě nevěřím. 
Asi vypadám jako hrozný nevděčník. Možná bych na to všechno měla zapomenout a žít v tomhle světě. Máme skvělé zdravotnictví, svobodu, toleranci, nejsou války. Tak proč mi to nestačí?
Pokaždé, když na to myslím, je to jakoby mi někdo rval srdce z těla. Jsem prázdná. Totálně vnitřně na suchu.
Nechci psychologa, který by mi pomohl přijmout tento svět za svůj. Chci cestovatele mezi hvězdami, který mi pomůže najít ten můj vlastní. Místo kam prostě patřím.
Ovšem, není vše jen černé. Občas mívám světlé záblesky, kdy to prázdno, ten pocit odcizení necítím. Kdy prostě jen žiju a nemyslím. Ale těchto chvilek je čím dál tím míň.
Chci najít svůj svět. Toto není on.  

Komentáře

Celkem 2 komentáře

 • E 21.02.2020 v 13:12 Mám rovnaké pocity ako ty. Tiež sa cítim, ako by som do tohoto sveta vôbec nepatrila. Prajem ti, aby si našla svoje šťastie


 • Zanna 06.03.2020 v 17:21 I já ti přeju, abys našla štěstí :)


 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?